TOPlist
Tlačová konferencia F1 A
F1

Marek Vons (1. miesto):
Samozrejme nemôžem skrývať radosť. Veľkú úlohu zohralo natrénovanie tejto trate, pred závodom som na nej odjazdil viac ako 550 kôl. Dôležité bolo natrénovať dlhé jazdy, takže už som vedel čo a ako. Čo sa týka stratégie - v prvej kvalifikácii sme nasadili stredné gumy a zašiel som druhý najlepší čas. V druhej kvalifikácií už sme nasadili supermäkké gumy a ako jediný s časom pod 1:26 som mohol štartovať z pole position. Štart sa mi podaril priemerne, predbehol ma Ondrej a neskôr po mojej chybe (kde môžem byť rád že som to nerozbil o stenu) aj Rudo. Toho som potom predbehol a o pár kôl na to aj Ondreja. Potom už to bolo len udržovanie, prvú pozíciu už som nestratil ani pri zastávkach v boxoch. Auto pracovalo výborne, perfektne držalo na trati. Tím predviedol dobrú prácu, škoda je, že Rudo nedošiel a skončil už tak skoro, navyše po kolízií so svojim bratom. Teším sa na Sepang a dúfam, že nadviažem na tento úvod a Rudo nám pripíše taktiež nejaké body.

Ondřej Drápela (2. miesto):
No čím bych začal.Nejprve napíšu pár slov o kvalifikaci, která mě docela i překvapila. Je pravda, že sem trénoval od středy a to především kvalifikační časy, takže sem doufal že se dostanu do 1. desítky nejrychlejších
abych mohl bojovat v 2. kvalifikaci o lepší umístěni. Zajel jsem 2 rychlá kola a doufal jsem, že mi bude jejich časová hodnota na tuto desítku stačit a tak sem už nevyjížděl a také se to povedlo, dostal jsem se do 2. kvalifikace.
Po začátku kvalifikace jsem si chvíli počkal až odjede pár jezdců abych před sebou měl volnou cestu a vydal jsem se na dráhu. Zajel jsem jen jedno rychlé kolo a už to bylo moje nejrychlejší ze všech ( sice nebylo moc extra, ale zatím stačilo ).
Řekl jsem si, že nebudu moc opotřebovávat gumy do závodu, a tak sem už na trať nevyjížděl a k mému udivení mi můj čas stačil na 3. místo na startu a ještě lepší bylo když sem viděl mého kolegu hned za mnou.
Dostáváme se k závodu a to už tu bylo zahřívací kolo a rovnání na start. Po srovnání auta na roštu jsem vyčkával na světla, ale moc jsem šlapal na plyn a jen tak tak sem neuvařil motor hned na startu. Můžu říct, že se mi start povedl, akorát sem musel jet opatrně abych schladil motor.
Po startu jsem se dostal na 1. místo které jsem si pár kol držel, ale pak mě dohnal Marek Vons a následně mě předjel. Myslel jsem si, že se ho budu držet ale dostal jsem lehký smyk a ztratil jsem ho z dohledu, takže jsem si musel naopak hlídat záda.
Začal jsem se vzdalovat a dělat si náskok, ale musel sem nečekaně do boxů kvůli rychlému opotřebení pneumatik a to se potom ukázalo jako dobrá věc pro mě, protože jsem na nových pneumatikách rychle stáhl zpět jezdce kteří mě mezi tím předjeli a udělal jsem si znovu náskok.
Přiznávám, že sem udělal sem tam malou chybu, ale nejsem si vědom nějaké závažné na které bych až tak ztratil nebo si něco poškodil. Přišla 2. zastávka v boxech a to se nám začli sjíždět jezdi od 2. po 4. místo k sobě během zastávek, takže vše muselo být velmi rychlé a načasované zajetí do boxů.
V posledních kolech mě dohnal Jan Vencl, který mi pořádně zatopil a pak se dostal přede mě. Udělal časem chybu a dohnal sem ho a pak udělal chybu i on, s přibývající tmou se chybovalo čím dál víc, takže se nedalo předvídat co bude.
Byl jsem rád, že sem si s ním takhle zajel, ale bylo pár věcí které mě z jeho strany moc nepotěšili, ale co už....hlavně že jsme oba dojeli do cíle. Já jsem s tímto výsledkem opravdu spokojen, protože jsem s tímto umístěním moc nepočítal. Užil jsem si i jízdu s ostatními jezdci a chtěl bych jim poděkovat za tento závod.
Když to vezmu za sebe tak to byl z mého pohledu pro mě velice povedený závod, a doufám že takovýchto bude co nejvíce. Díky a zatím ahoj na další trati.

Jan Vencl (3. miesto):
Na začátek Q1 jsem si zajel první nedělní kolo a věděl jsem že to bude na postup tak jsem se šel osprchovat. Do Q2 jsem přišel zhruba v polovině a snažil jsem se něco zajet kolo mi nesedlo ale jinak Q ušla hlavně ta část ve vaně byla skvělá.
Start se mi nepovedl propadl jsem se dolu ale časem jsem chtilyl tempo a kuly odstupujícím soupeřům jsem se posouval do předu. Měl jsem menší problém s 1 sadou gum protože jsem si myslel že mi vydrží déle. Nakonec jsem se propracoval až na 2 místo před Ondru a snažil se zlepšit hotlap závodu jenomže z toho pramenily chyby. Tak mě Ondra předjel. Na závěr závodu si nemůžu stěžovat neviděl jsem nic brzdné body jsem tipoval ale tak nějak jsem to dotloukl jen jsem se modlil bych to nerozbyl. S Ondrou byl pěkný souboj jen mě naštvalo že byl tak nasratý páč jsem chtěl po závodě říct ať mi dají penalty že jsem to zkrátil ale to je jedno snad už vychladl . Takže suma sumárum to na 1,5 hodiny připrav byl dobrý závod.

Planet Express Racing (4. miesto, DNF):
Planet Express Racing si počínal tento víkend trošku neistou náladou celkom dobre. Od tej neistoty, kvalifikácia dopadla pre jedného z Pilotov nad očakávanie dobre a od druhého mierne sklamanie. Andrej Totiž sa dostal do Q2 s 9. časom, čo bol i jeho najlepší čas celého víkendu. Honza mal problémy s pneumatikami a preto obsadil iba 15. miesto, z čoho pochopiteľne nebol nadšený.
Do závodu vyštartoval v celku dobre Andrej. Z 9 miesta sa hneď dostal na 6. Honzovy štart 2x nevyšiel a klesol na 18. priečku. Neskôr sa prepracovali vozidla na 4. a 9. miesto. Počas závodu sa udiali súboje, ktoré Honzu odsunuli na 11. miesto. Neskôr prišla rana, ktorá Ukončila púť Jána za bodmi. Prebrzdil zákrutu a urval predné kolesá nárazom do bariéry. Andrej pokračoval a nakoniec dokruzil pre PEx na 4. mieste. Výsledok to bol nad očakávanie, keď ešte v testoch to vyzeralo na veľké Fiasko.

Abu Dhabi GP (2. miesto, DNF):
Za tým můžeme říct, že se závod povedl i nepovedl. Bylo tu velmi dobré umístění v kvalifikaci což bylo 3. a 4. místo na startu hned za týmem Northtech.
Po startu jsme obsadili 1. a 4. místo a mezi námi byl právě tým Northtech. První velká rána pro tým přišla hned ze začátku závodu kdy se ve velmi rychlé pasáži trati srazil jezdec z našeho týmu Lukáš Pohančeník s jezdcem Rudem Pohančeníkem z týmu Northtech. To byla smůla pro náš tým, protože jsme přišli o jezdce, který mohl velmi dobře bodovat. Po té už na trati zůstal jen Ondřej Drápela za náš tým, který vybojoval podium a nějaké body do šampionátu.
Jako tým můžu říct, že se těšíme na další závod a doufáme, že ustoupí všechny technické a i jiné problémy a nastoupíme v plné síle a budeme bojovat o velmi dobrá umístění a pokud možno opět i o podium.
Děkujeme za závod a na dalším závodě zatím ahoj.