F1 2014: VC Maďarska - Souhrn + VC Belgie - Před závodem
Přidal/a Petr Cink dne September 07 2014 04:32:52
Pro závod v Belgii byly určeny sady Soft-Medium.

Omluvenky pište do komentářů.

Je dost pravděpodobné, že se po závodě bude kontrolovat neaktivita některých jezdců.

Souhrn z Maďarska v novince.
Novinka
ZDE jsou výsledky.

Tresty
Mercedes +10 pozic po oba jezdce za neodevzdání (Lukáš) nebo pozdní odevzdání (Pavel) tiskové zprávy.


Tiskovky

1. Lukáš Pohančeník

Neodevzdal

2. Maroš Pálfi

Po Lukášovej penalizácii som štartoval prvý. Na konci zahrievacieho kola som dostal hodiny a tak začali môj najhorší ale o to viac zábavnejší závod. Hneď na štarte som stratil 3 či 4 miesta, po pár zákrut som si uvedomil že som si nevypol boost. Nasledovali pekné chvíle s Jiránkom či CiInkom, pri predbehnutí Cinka som vyšiel mimo limity trate tak som ho chcel pustiť aby som nedostal nejakú penalizáciu, vyšiel som mimo ideálnu stopu a zvoľnil, aby ma predbehol a asi nepochopil môj úmysel a strčil do mňa, našťastie som to ustál ale mal som poškodené zadné krídlo a stratil som nejaký prítlak, ako sa hovorí "za dobrotu na žobrotu". Prekvapilo ma že som nedostal smyk a tak som pozrel či som vypol Trakčnú kontrolu z kvalifikácie, ukázalo sa že nie. Hneď po pár zákrut som urobil smyk, našťastie sa mi nepodarilo trafiť múr. V boxe sa mi skoro uvaril motor pri oprave zadného krídla a navyše nejako tá oprava ani nepomohla. Ukľudnilo sa to a na koniec to vyšlo na druhé miesto.

Očakávania boli vysoké, v tréningoch to vyzeralo na malú šancu na prvé miesto, ak by musel Lukáš ísť tri krát do boxu. Čo sa nestalo a tak by som bol aj tak druhý, takto som si aspoň niekoľko kôl popredbiehal a dúfam že aj ponaučil z chýb ktoré som dnes urobil a boli ich veľa.

3. Pavel Jiránek

Kvalifikace :
Maďarsko patří k mým oblíbeným tratím, které prakticky znám jako své boty. Bez tréninku sem tedy vlítl na kvalifikaci, která byla díky mega-dešti spíše o tom co nejlépe udržet auto na trati. Nakonec z toho byl pátý nejrychlejší čas a po penalizacích čtvrté místo na startovním roštu.
Závod :
Tak start klasika s boostem 10 :D :D :D, takže sem podstatně ztratil. Překvapením pro mě byla rychlost Peti Cinka, který se dlouhou dobu držel na druhém místě a odolával jakémukoliv náznaku na moje předjetí. Po několika kolech se přede mně dostal dost neurvale :D Pálfič - v té šikaně sem to teda fakt nečekal. Naštěstí jezdíme s Pálfičem max. slušně, takže sme se nijak neoťukali. Pálfič se pak následně dostal i před Peťu Cinka, který docela brzo odvařil gumy, díky čemuž ze soubojů o bednu vypadl. Pálfič jel vůbec takovou strange strategii, takže sem většinu závodu kroužil na druhém místě za svým stájovým kolegou, nakonec sem ale zase udělal strategickou chybu, závod sem totiž mohl dojet na dvě zastávky, což mě mohlo udržet na druhém místě, ale zvolil sem agresivnější styl se třema zastávkama. S tím Pálfič počítal, takže si druhej flek bez problémů uhlídal. Třetí místo je však spokojenost, jen mě mrzí, že na double mercedesu stále marně čekáme…