F1Ohlasy a reakcie troch najlepších jazdcov z VC Malajzie.
1. Marek Vons (Northtech Mercedes)
2. Rudo Pohančeník (Northtech Mercedes)
3. Lukáš Pohančeník (Abu Dhabi GP)

1. miesto: Marek Vons (Northtech Mercedes): Do Malajzie som sa veľmi rád vracal, nakoľko som tu už v RaceOn oficiálne dvakrát vyhral. Hneď v svojom druhom závode v tejto lige v sezóne 2009 som tu v mokrom závode vyhral F1, keď som využil vyjdenie safety caru na trať pre zastávku v boxoch. V minulej sezóne som tu zase vyhral v Porsche Carrera Cup.
Tentokrát som sa tiež snažil natrénovať trať tak, aby som skončil minimálne na pódiu. Kvalifikácia mi nevyšla podľa predstáv, zašiel som až o 0.7 sekundy pomalší čas ako som mal v testoch, obsadil som však s ním druhé miesto za mojim kolegom Rudom. Štart mi moc nevyšiel, bude ich treba ešte potrénovať. Prepadol som sa na štvrté miesto a zozadu mi ešte na koleso vyletel Ondřej Drápela, avšak nijako som nekľučkoval, držal som si svoj smer, takže v tom svoju chybu nevidím. Pred prvou zákrutou som sa ešte dostal pred Ruda ale predo mnou ešte ostal jeho brat Lukáš a Lukáš Viskot. Za nimi som sa vliekol pár prvých kôl, nakoľko nebolo jednoduché ich predbehnúť, potom som však už L. Pohančeníka dostal a ďalšie dve kolá mi trvalo kým som sa dostal pred L. Viskota. Na prekvapenie som ho predbehol v pasáži esíčka (šikana s dvoma rýchlymi zatáčkami číslo 5 a 6) a to bol aj môj cieľ nakoľko som sa za Lukášom práve v tejto pasáži nechcel vliecť kvôli veternému pytlu. Potom už som postupne začal zvyšovať svoj náskok, po prvej zastávke v 11. kole sa predo mňa dostal len Rudo, keďže ostatní išli tiež do boxov a pri druhej zastávke v 27. kole už som mal pohodové vedenie pred všetkými a došiel som pohodlne do cieľa s viac ako 30 sekundovým náskokom. Lukáš Viskot napokon urobil chyby, ktoré ho stáli pódium a my sme sa mohli tešiť z pekného double.
Veľkú úlohu opäť zohralo natrénovanie trate, najazdil som okolo 500 tréningových kôl a tak som v závode nespravil žiadnu veľkú chybu. Čína je tu už o týždeň, takže až tak veľa času na tréning nebude, no každý ma podmienky rovnaké. My chceme opäť v Číne vyťažiť čo najviac.

2. miesto: Rudo Pohančeník (Northtech Mercedes): Tak tento víkend sa pre mňa tréningovo začal v piatok. S Marekom sme dali dohromady slušný set a tak som si veril na top3. Veľké problémy mi v tréningoch robili 2 zákruty , konkrétne prvá a posledná kde som to doslova driftoval, aj keď časy s týmito chybami boli slušné.
Takže umiestnenie top 3 bolo reálnejšie, v q1 to bol v podstate poriadny tréning jazdy s prázdnou nádržou, a snažil som sa vychytať nejaké chyby v svojich hotlapoch a na konci q1 sa mi podarilo zájsť slušný čas, po ktorom som bol na druhom mieste. V q2 bola moja stratégia jasná, isť len jedno ostré kolo , ktoré sa mi podarilo zájsť až na konci a o necelú desatinu som prekvapene skončil pred Marekom ktorý mal technické problémy. Aj keď sme vedeli že obaja sme vo svojich časoch mali ešte veľké rezervy.
A teraz k závodu: štart sa mi bohvie ako nepodaril a stratil som nejaké pozície. Celý prvý stint som jazdil na 4. priečke ale vedel som, že vďaka mojej stratégii sa dostanem na 2. miesto. Po prvej zastávke som sa ocitol za Andrejom a snažil som sa jazdiť si svoje a netlačiť sa moc naňho aby som nestratil prítlak. Po 2. zastávke som sa rozhodol ho dohnať a predbehnúť, čo sa mi aj podarilo. Do cieľa som došiel v kľude, aj keď mi v poslednom kole a v poslednej zákrute odišla predná pravá brzda. A vďaka svojmu náskoku som si 2. miesto udržal a došiel do cieľa. Takže so závodom som celkovo spokojný a teším sa na Šanghaj.

3. miesto: Lukáš Pohančeník (Abu Dhabi GP):Som veľmi rád, že som skončil na 3. Mieste i keď som mal na viac. Štart sa mi podaril a dostal som sa pred oba Northtechy. O pár kôl ma dobehol Marek Vons a aj ma predbehol. Chcel som sa udržať za L. Viskotom a M. Vonsom a keď mali súboje využil som to a predbehol som Lukáša. Prišla prvá zastávka v boxoch, ktorá sa mi o dosť pretiahla a dostali sa predo mňa traja jazdci. Chcel som ich predbehnúť, ale behom 5 kôl som spravil závažné chyby, ktoré ma stali množstvo času, bil som sa s autom, ktoré bolo moc nedotáčavé. Chcel som sa dotiahnuť na jazdcov predo mnou, ale moja strata bola veľká. Mal som veľké šťastie keď sa L. Viskotovi niečo stalo a predbehol som ho cez boxy. To isté sa mi stalo s Andrejom Borotovským, ktorý šiel asi na mäkšej sade pneumatík. Na konci ma o dosť sťahoval, keďže som mal dosť opotrebované pneumatiky ale udržal som ho i keď v poslednej zákrute v poslednom kole som dosť prebrzdil a takmer ma predbehol. Som strašne rád, že som došiel tretí po toľkých veľkých chybách. Kebyže nepôjdem takú stratégiu s ktorou mi pomohol brat tak by som bol ďaleko vzadu. Ďakujem ostatným jazdcom za závod. Uvidíme sa o týždeň v Číne.

Planet Express (4. miesto, 7. miesto):
Do závodu sme nastúpili plný elánu a dúfali sme, že aspoň jedno vozidlo dôjde na pódiu. Štart z 8. a 9. priečky nám vyšiel a po pár kolách sme sa ocitli na 5. a 6. mieste. Takto sa to držalo cca do 1. zastávky v boxoch. Staroch sa postupne prepadol až na 8. miesto, ale konzistentnou jazdou a relatívne dobrým setupom a trochou šťastia sa dostal na 7., vďaka Viskotovým chybám. Čo sa týka Andreja - to bol aj podarený a aj nepodarený závod. Postupom času sa prepracoval na slušné 3. miesto, ktoré si držal. Nakoniec to ale prekaučoval cez boxy, v ktorých zabudol vypnúť opravu vozidla. V cieli sa síce chytal za hlavu, ale i tak, 4. a 7. miesto v cieli je pokladané za relatívny úspech.