F1 2012: Tisková vyjádření z VC Evropy
F1
Lukáš Pohančeník (1. místo)

V Q1 som zajazdil pár kôl ktoré mi stačili do Q2. V Q2 som zajazdil celkom dobrý čas ktorý mi stačil na 1 miesto.
Tak štart sa mi celkom nepodaril ale ešte horší ho mali za mnou okrem Borotovského. Videl som hneda po štarte ako vypálil ako raketa ale jazdci ho zblokovali naštastie. Ale takmer som napálil hneda po štarte v T1. Kde som nemal brzdy v optimálnej prevádzke. Ale potom som sa vozil na 1 mieste celý závod. Len zaujal čudní predbiehaci manéver Borotovského v poslednej sekcií kde to chcel popod mňa napáliť. Naneštastie sa mi nič nestálo a mohol som ísť svoje tempo. Potom sa objavil Viskot na 2 priečke. Jazdil trochu rýchlejšie ako ja tak som trochu zrýchlil a dával pozor aby odstup zostával rovnaký. Potom som si len tak krúžil po trati až som nestretol M. Zverinu ktorý tesne predomnou dostal šmyk a veľmi to spomalil a takmer som to do neho napálil. Pak prišli zastávky kt. som zvládol a pohode som ostal prvý. Náskok na 2 Borotovského som len navišoval a v cieli činil cez 50 sekúnd. Bolo to pre mňa prekvapenie dojazd na 1 mieste kedže som mal problémy s brzdami. Nakoniec moja šetrna jazda a celkom pomalé tempo mi dalo 1 miesto a doťiahnutie sa na T. Dofeka.
Som rád že som takomto závode skončil 1 a mohol som dostať 25 bodov.

Andrej Borotovský (2. místo)

Na túto grand prix som sa celkovo netešil, keďže minulú sezónu som skončil za L. Pohančeníkom s 2 kolovou strátou.

Q1: V nej som sa už stihol naštvať, keď mi T. Dofek zrujnoval rýchle kolo. Jeho veterný vak mi neumožnil ísť na plno a tak som sa musel spokojiť s horším časom, čo stačil na postup

Q2: Nešiel som, gumy :)

R: Štart z 5 miesta bol v celku v poriadku. V T1 som sa dokázal preštrikovať na 2 miesto, ale musel som ísť ešte na penál, ktorý ma osunul na miesto 5. Vo 4 alebo 5 kole domna nabúral zo zadu T. Dofek, ktorý mi tým pokazil závod, keďže som nemohol ísť potom, vďaka poškodenému Difuzoru, na plno. Potom som bol svedkom podobnej kolízie, len s horším koncom Dofka a Klvača, ktorej som sa len tak tak vyhol. Následne keď som dobiehal čelo, tak L. Viskot spravil fatálnu chybu a jediný súboj som mal s procházkom, ktorého som nakonec zdolal. V Kole 13 nastali 3 problémy naraz: 1. Nevydrží motor pri aktualnom tempe, 2. Zhoria brzdy cca v 30 kole, Nevydrží palivo na celý závod. Vďaka tomu som nemohol ísť na plno a tým pádom bojovať o výhru. Všetko som potom musel za jazdy upravovať, vďaka čomu som mal nervóznejšie vozidlo. Potom som sa snažil urvať aspoň najrýchlejšie kolo a ani to mi nevyšlo, keďže som dosť paliva, brzd a motoru ušetril. 3 kola pred cielom som mal hrubší kontakt s barierou a to som sa rozhodol už potom spomaliť a dokrúžiť do ciela. Druhé miesto berem skôr ako niečo neočakávané a som s ním plne nadšený.

Ešte dodám, že L Pohančeník predviedol Výkon vhodný Majstra a jeho prvé miesto bolo zaslúžené a Uchytilovy, ktorý celú dobu bojoval o bednu a nakoniec sa mu to aj podarilo v regulernom závode.

Ad Revidendum v Britání.

Břetislav Uchytil (3. místo)

Q1: do Q1 jsem šel s jediným cílem a to postoupit do Q2 to se povedlo na jediný rychlý čas.
Q2: Když už jsem byl v Q2 tak jsem byl spokojený ale stejně jsem zajel alespoň jeden pomalý čas což mi stačilo na 6. Pozici. Byl jsem spokojen.

Závod: Bohužel jsem porušil pravidlo PF,proto jsem startoval až z 19. Pozice
Po startu jsem jel velice klidně a nenechal jsem se rozptýlit. Díky klidné jízdě jsem se dostal myslím na 13. Pozici. A dlouho jsem sel za svým kolegou a Martinem Zvěřinou. Pak se k nám přídal i Kurtis velice mi pomohl kontakt mezi nimi díky tomu jsem je oba předjel. Z mé strany se toho moc nedělo celý závod jsem jel velice klidně a postupně jsem se dostával pořád více a více dopředu docela dlouho jsem se zasekl na 4. Pozici v boji s Jaroslavem Procházkou který nakonec zajel do boxů a odstavil svoje vozidlo tudíž já šel neohroženě na 3. Pozici daleko přede mnou byl Andrej Borotovský chvíli jsem ho sice dojížděl ale ztráta přes 40 vteřin byla více než veliká :D.

Tak jsem zvolnil a jel si svoje tempo pokusel jsem se o projetí závodu na 1 zastávku v boxech ale bohužel jsem v předposledním kole musel do těch boxů zajet asi bych poslední kolo neodjel.
S výsledkem jsem velice spokojený a doufám že takových úspěchů bude více.
Škoda jen Jardy Hájka že nedojel do cíle a opět rozbil svojí formuli. Caterham se těší na Silverstone a je konečně odhodlán dovést oba jezdce do cíle :D

Petr Cink (5, místo):

Kvalifikace
Zase jsem jel můj styl 2-3 kola na max. ale nevyšlo to, protože jsem moc netrénoval před závodem.

Závod
Hned první problém jsem měl ve Warm up lapu a to ten, že jsem měl mírné lagy, které naštěstí přestali těsně před startem. Start se mi moc nepoved, jelikož jsem neměl dostatek místa v závodní linii a tam jsem byl nucen vyjet mimo trat a spadnout na poslední místo. V první fázi závodu jsem se snažil držet pole a dokonce jsem předjel i Řezníčka. Po zastávkách jsem zjišťoval, že se pole zužuje ale pak bumho Hájek. Když jsem ho předjel poprvé o kolo tak jsem myslel, že si mě pouze pozdě všiml, ale při druhém pokusu už jsem musel použít manévr úplně mistrovský, abych zabránil tomu, aby mě srazil. Poté jsem viděl například kolizi mezi Hájkem a Dofkem, nakonec moje strategie vyšla na 4 zastávky místo 3, ale i tak se mi dobře jelo a po posledním pit stopu jsem i začal dohánět Ferraristy. Nakonec jsem byl smířený s 6. místem, ale říkal jsem si no tak už to musí vyjít a nakonec jsem předjel i Valečka, ale nevim, co s ním bylo, protože se nebránil a já ho pohodlně objel. Nakonec jsem DOJEL! To je zatím nejlepší pocit, protože jsem získal 10 bodů a pokud byste byli u mě doma tak byste slyšeli tu radost a taky jsem se dočkal pozitivních ohlasů. Taky tam byla v čestném kole jedna momentka a to, že na jedné rovince jeli oba Mclareny vedle sebe. Pro slabší povahy to byl určitě dojemný zážitek :D. A po závodě jsem myslel, že tam bude větší pokec, ale byl tam jenom Andrej. Vzkaz: Andreji myslel jsem, že mi vytkneš to jak jsem tě pustil o kolo, protože jsem tě pouštěl docela brzo, ale ty si mě znervózňoval :D. Už se moc těším na SiverStone :D, ale nevim jestli ho stihnu, to bude těsný asi tak o prsa korejské závodnice. Jinak díky za gratulace a těšte se, protože jsem větší hrozba než předtím. Stačí si projet report a uvidíte moje dobré statistiky, skvělý 2. sektor a minimum incidentů a další. Ten incident byl jenom, že jsem přejel křídlo jednoho z Red Bullů. No tak mějte se a zatím čau.