F1 2012: Tisková vyjádření z VC Indie
F1
Břetislav Uchytil (1. místo)
Můj první závod zá tým Red Bull který mimochodem v reálu dá se říct nesnášim :D

Q1: do prví části jsem šel s cílem dostat se do druhé. to se povedlo s maximálním klidem kdy jsem si dojel tuším pro 4. nejrychlejěí čas
Q2: do druhé části jsem si nedával žádné cíle. Chtěl jsem jen zajet kolo a zároveň ušetřit pneu. to se povedlo a nakonec i díky DQ z kvalifikace pro Vojtu Wittka jsem startoval z krásné třetí pozice.

Závod: když jsem stál na startu a čekal až se začnou rosvicovat světla tak se mi prohnalo hlavou jen to jak udržet Andreje za sebou alespoň na jednu zatáčku :D
Teď k samotnému startu ... Měl jsem průměrný start naštěstí pro mě Andrej trochu zaspal takže už jsem se nemusel tolik obávat :D
Hned v první zatáčce udělal Antonio Hreljanovič kvůi studeným brzdám a vyjel mimo trať problémy tam měl i Jan Bosko já toho maximálně využil a dostal se před ně.
Před Janem jsem se držel pouze do začátku 2. kola kde mi to hned v T1 vrátil a dostal se přede mě. Na dlouhé rovince jsem ho hodně stáhnul a málem i předjel ale nechtěl jsem moc riskovat a raději se zařadil za něj
Pak už mi Honza jen ujížděl a ve 3. kole se přede mě dostal i Tomáš Dofek.
Snažil jsem se držet jejich tempo ale bylo to jak na houpačce dotáhl jsem je pak mi poodjely a takhle pořád dokola.
Když se v desátém kole rozbil Jan Bosko tak jsem právě v zatáčce kde to rozsekal hodně zvolnil a už jen čekal až Tomáš Dofek zajede do boxů to se stalo na konci 12. kola v tu chvíli jsem nastavil boost 5 a pořádně na to dupl.
Já tam zajel o 3 kola déle a když jsem viděl že tam vzápětí jede znovu byl jsem v klidu jelikož jsem měl náskok 27 vteřín na druhého Zdeňka Vyhlídala
Když jsem to viděl docela jsem tomu nevěřil a divil se co na 1. pozici vůbec dělám :D
Pak už se celkem nic nedělo a já jel celkem v klidu s pohodlným náskokem aý do cíle během závodu jsem udělal jen 2 výraznější chybky což je paráda a spravil jsem si chuť po závodě v Korei kdy jsem odstoupil kvůli lagům.
Na závěr jen pogratuluju všem co dojely a hlavně těm co dojely na bedně :) doufám že nás bude tolik možná ještě více i v Abu Dhabi.

na 5 pozici a auto jelo velmi dobře na prvni zastavku sem musel
dřiv než sem čekal takže jsem zmněni strategii na tvrdši gumi.
Stěmi už to tak dobře nejelo ale pořad to nebylo nejhorši.
Z hruba v polovině zavodu jsem si poškotil předek vozu o Tomaše
Dofka což mně mrzelo ale dostal smyk přimo předemnou a ja už s tim
nedokazal nic udělat i přest sem mohl dale pokračovat a dojel jsem na
krasnem 2 mistě což je parada.

Jan Starý (3. místo)
Kvalifikace:
Q1: Úkol byl jasný a to dostat se do první desítky.
Toto se mi povedlo a tak jsem se mohl dívat kupředu na Q2.
Q2: Z důvodu pneumatik jsem se rozhodl neúčastnit (udělal jsem dobře).

Race: Startoval jsem z 9 místa, což bylo někde uprostřed pole. Bylo jasné že si budu muset dávat pozor na T1, T2,T3. Moje předpoklady se naplnili a já jsem se všemu obratně vyhnul a začal jsem předjíždět jezdce před sebou. Dostal jsem se na 7 místo a začal jsem ztrácet to byla voda na mlýn těm za mnou a postupně jsem se propadal. Snažil jsem se bojovat, ale většina pilotů mě předjela na rovince kde jsem opravdu velmi ztrácel, protože má maximální rychlost nestála za řeč.
Potom jak jsem byl předjet Andrejem, tak jsem byl svědkem jeho destrukce o barieru, musel jsem zatleskat :D
V 9 kole jsem zajel do boxů kde mi dělníci vyměnily gumy a jelo se dál. Prostřední stint byl nudný a šlo pouze o kroužení na trati a dívání kdo další odstoupil.
Na konci stintu mě dojel a předjel L. Plško a dojel Z. Vyhlídala kterého jsem stíhal a taky jsem od něj nebyl daleko. Po jejich vzájemném souboji jsem opravdu tvrdě zaútočil na L. Plška a předjel ho. Promiň bylo to drsnější ale pořád pod kontrolou. Na cílovce mi to chtěl vrátit ale já jsem si ho pohlídal a zaujal jsem obranou stopu. Pozici jsem si udržel a navíc L. Plško udělal chybu a šel do bariery na výjezdu. já jsem pak dále stíhal Z. Vyhlídala a na konci kola jsem musel zajet do boxů 9 kol před koncem.
Po boxech bylo jasné že jen svojí chybou bych mohl přijít o 3 místo, ale mohl jsem získat i 2 místo protože Z.Vyhlídal nejel nejrychleji a já měl nové gumy.
Šlápl jsem na to a zajížděl jsem maxima jak to šlo ovšem dojet na tak krátkou vzdálenost se nepovedlo nakonec jsem zajel skoro na desetinu nejrychlejší čas kola v závodě jako B Uchytil, ale i tak to bylo prd platné stratil jsem na Z. Vyhlídala 1,2 sekundy v cíli a mohl jsem se radovat z 3 místa.
Jsem velmi rád za toto umístění a můžu říct že jsem to vítězství hodně přál B. Uchytilovi opravdu si jej zasloužil.