návštěvnost
TOPlist
F1 2013: VC Belgie-Tiskovky
F11. Tomáš Dofek (Penalizaci ti neodpustím kamaráde :) )

Spa,legendární a jedna z nejkrásnějších tratí vůbec.Mám ji opravdu rád a docela to tu i umím.
Trénink nebyl důkladný ale dostatečný,i přes reinstal RF a ztráty všech setupů jsem auto nastavil ke spokojenosti a časy 1.46.0 a dokonce i lehounce pod byly příslibem dobrého výkonu.
Quali ,bylo vetší vedro než v tréninku a mě se nepodařilo je udržet v rychlím kole v teplotě optimální supersoftovní gumy a vždy je přehřál a zachyboval.Poté jsem vyjel na softech a byl víc jak sec rychlejší na druhým měřeným ůseku ,leč v poslední šikaně sem moc tlačil a roztočil se.Tudíž 2 flek za teamovým kolegou R.Eckerem a T.Uherem.
Závod nevěděl sem či nebude hic a tak sem dal 5 chladič motor a 4 brzdy,no bylo docela chladno,tak to moc nevyšlo.
Start nebyl nejhorší leč do t1 sem vyinkasoval štouch a zkončil v hodinách a musel počkat až ostatní projedou bo čumák vozu byl v protisměru.Bohužel nejvíc to os..l T.Uher kterého štouch od jiného pilota v T1 hned vyřadil.
Nuže vydal sem se ke stíhací jízdě a byl rád že poškození zádě bylo minimální a gumy to přežili bez proříznuti.
Postupně sem nabral tempo s získával pozice.Pak sem viděl L.Viskota odstoupit tak sem si řek že i to 1 místo ještě není ztracené.
Ještě v 1 stintu sem se probojoval na 2 flek.Pak sem jel k výměně a znova tlačil a udělal hrubici a byl rád že mě to stálo jen několik pozic.Teda možná to bylo ke konci 1 stintu,už fakt nevím.
Dal sem jel svoje tempo a postupně se pevně usadil na 1 místě kde sem i dojel.Škoda že Robo nedojel a do konstruktérů sme nepřidali oba,jinak spokojenost.

ale pak mně předjeli rychlejši piloti což mně však nějak nerozhodilo
až do te doby než se za mnou ukazal Tomaš Dofek to už bylo jasne že toho nedoženu takže jsem rad za 2 misto.
Super umistěni taky proto že kolega byl 3 .
Už se těšim na Italii

3. Jarek Valeček

Na VC Belgie jsem dohromady trénoval asi 3 hodiny což stačilo na najetí tratě a seřízení chladičů aby auto v průběhu závodu nekleklo.
Kvalifikace se mi vcelku povedla dá se říct že mně překvapilo že jsem se umístil na 4.místě v druhé části kvalifikace.
Před závodem jsem si vytýčil že nebudu příliš riskovat,ale hned po startu v t1 jsem levým kolem najel na okraj dráhy nedobrzdil
a lehce ťuknul do T.Dofka (za co se mu ještě jednou omlouvám)což mi docela nabouralo předsevzetí že pojedu opatrně.Tím pádem jsem
se propadl ze 4.místa na 13 a začala stíhací jízda kdy jsem se během asi 7.kol probojoval až na 6.pozici přičem jsem vybojoval několik zajímavých soubojů(K.Jahna,T.Kuvík).Pak začala klidnější část závodu a jel jsem co jsem potřeboval a čekal na chyby soupeřů
kteří jeli opravdu velmi dobře a jen tak bych je asi nedojel ale obrubníky udělaly své a R.Ecker i P.Jiránek mi darovali další 2.místa
a ocitl se těsně pod stupněmi ale ještě tady byl J.Jurina na kterého jsem se nemohl dotáhnout ale pneumatiky držely takže jsem
na poslední stint(5.kol) nasadil supersofty a tím se mi povedlo předjet do boxů o kolo později jedoucího J.Jurinu.Pak jsem se ještě hnal za týmovým kolegou ale ani supersofty nepomohly takže 3.místo a spokojenost s podiem pro obě ferrari.